بهترین کتاب برای آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان چه کتابی است؟

کشور ما دارای یک جمعیت جوان است که بخش قابل توجهی از آن را نوجوانان تشکیل می دهند. اگر شما یک نوجوان در خانواده خود دارید و می خواهید نوجوان تان زبان انگلیسی را یاد بگیرد حتما ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.

تعداد کتاب هایی که برای آموزش زبان انگلیسی در جهان  به چاپ رسیده اند بسیار زیاد است و ممکن است حتی اساتید زبان انگلیسی هم خیلی از آنها را نشناسند. این طبیعی است چرا که قطعا در میان این همه کتابی که برای آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان منتشر شده اند همگی از کیفیت بالایی برخوردار نیستند. ولی چند مورد از این کتاب ها بسیار شناخته شده هستند. تحلیلی که در این مطلب مطالعه خواهید کرد نظر نویسنده مطلب می باشد و بنابراین نظر نویسنده ممکن است با نظر بسیاری از اساتید فعال در زمینه آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان متفاوت باشد.

شاید برخی از مدرسان کتاب های Got It! را برای این منظور برگزینند، برخی ممکن است کتاب های English in Mind را انتخاب کنند… اما انتخاب اینجانب کتاب های Family and Friends به فارسی فمیلی اند فرندز می باشد. این کتاب ها واقعا می توان گفت از هر لحاظ کتاب های ایده آل هستند. ابتدا این کتاب ها توسط انتشارات آکسفورد که انتشارات دانشگاه آکسفورد هستند و خیلی هم معتبر می باشند به چاپ رسیده اند. یکی از مزایای استفاده از کتاب های فمیلی اند فزندز این است که در هفت سطح منتشر شده اند. یعنی زبان آموزن با توجه به سطح زبان خودشان می توانند از هر سطحی از این مجموعه که برای آنها مناسب باشد شروع به یادگیری کنند. البته نسخه امریکن این مجموعه دارای 6 سطح هست (سطوح Family and Friends 1, 2, 3, 4, 5, 6).

نکته دیگر در خصوص این مجموعه این است که محتوای کتاب ها با توجه به تصاویر مخصوص سن نواجوانان بسیار مهیج و جالب می باشند و نوجوانان را به درگیر شدن در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی ترغیب می کنند.

یکی دیگر از مزایای این مجموعه این است که تقریبا هر چیری که برای یک مجموعه کامل موردنیاز است در مجموعه فمیلی اند فرندز گنجانده شده است. مثلا  برای دانش آموزن کتاب دانش آموز وجود دارد که دارای فایل صوتی نیز می باشد. از آنجایی که مباحث در کتاب دانش آموز آموزش داده می شوند برای اینکه تسط زبان آموزان بیشتر شود کتاب کار هم وجود دارد که نوجوانان باید پس از یادگیری هر درس تمرینات متعلق به آن درس در کتاب کار را نیز حل کنند. همچنین برای اساتید نیز کتاب معلم وجود دارد که نحوه تدریس و نکاتی دیگر که موردنیاز آنها می باشد در آن گنجانده شده است.

علاوه بر این زبان آموزان می توانند با استفاده از نمونه سوالات فمیلی اند فرندز هم سطح توانایی خودشان را ارزیابی کنند. مثلا نوجوانانی که در حال کار کردن روی سطح دوم این مجموعه هستند می توانند نمونه سوالات فمیلی اند فرندز 1 را پاسخ دهند که در این صورت متوجه خواهند شد که سطح زبانشان در چه حدی است و چقدر پیشرفت حاصل شده است.

البته کتاب های Family and Friends قطعا مزایای دیگری هم دارند ولی در این مقاله فقط به مهمترین آنها پرداختیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر شما هم در خصوض موضوع این مقاله نظری دارید حتما در بخش نظرت، نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.

Write your comment Here